loading...

Szanowni Goście,

Historia, którą za chwilę opowiemy, wydarzyła się naprawdę. Bohaterami tej opowieści są zwykli ludzie - kobiety, mężczyźni, starsi, młodsi, słabsi i sielniejsi. Ludzie mający serca przepełnione miłością, świeżością, emocjami. Zmagający sie z przeciwnościami losu, za sprawą trudnego okresu w dziejach.

Uczucia i głębokie przywiązanie do Ojczyzny niejednokrotnie wystawiane były na próbę. Dodawały odwagi, by stanąć "oko w oko" z zaborcą. By walczyć, często z narażeniem życia, stawiając na szali ukochaną WOLNOŚĆ.

"Niepodległa Biało - Czerowna - Moja i Twoja" to opowieść o emocjach, tęsknocie i miłości, towarzyszących zwykłym ludziom podczas wydarzeń historycznych. To historia, a zarazem odrobiona lekcja patriotyzmu, odczuwanego w poczuciu wspólnoty i przez każdego z osobna, na miarę własnych, osobistych możliwości. To historia o ludziach wspierających się, często w relacjach słabszy - silniejszy. Są to prawdziwe uczucia i emocje. Tu nie ma gry!

Wszystko dzieje się w oprawie pięknych kompozycji muzycznych dobranych nieprzypadkowo. Kilka z nich należy do kanonu utworów o randze patriotycznej, inne to piosenki opowiadające o historii, dobrze znane i bliskie sercom Polaków.

A wszystko jedno ma imie: NIEPODLEGŁOŚĆ.

Tym oto tekstem rozpoczęło się przedstawienie patriotyczne zorganizowane przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie, którzy na co dzień mają zajęcia z naszymi Mieszkańcami.

Na widowni zasiedli zacni goście.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia, a w fotogalerii można znaleźć obszerniejszą fotorelację. Miłego oglądania!

1 procent

Wsparcie mieszkańców

Informacje do PIT-u /nazwa OPP:STOWARZYSZENIE MŁODYCH WIELKOPOLAN, numer KRS: 0000055717. W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać: DPS MIELŻYN / Bóg zapłać!

Veritas Logo

Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie

prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

ul. Szkolna 15, Mielżyn, 62 - 230 Witkowo, tel. (61) 4775002, 4775013

tel/Fax (61) 4775012 / e-mail:dps_mielzyn@op.pl

Nasze konto: bz wbk | Oddział w Słupcy

Kod swift: wbkpplpp Nr 25 1090 1216 0000 0000 2101 7238

Opp 1%: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

KRS: 0000055717 Cel: DPS Mielżyn