loading...

To jedna z naszych perełek, zaczarowany świat pięknych kolorowych świateł, których blask rozjaśnia twarze naszych podopiecznych.

W sali tej odbywa się stymulacja integrująca kilka zmysłów
z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu specjalistycznego. Nasi milusińscy mogą podziwiać różne kolory, jednocześnie odczuwając je w wibracjach bądź też skojarzyć dany kolor z odpowiednim dla niego dźwiękiem.

Mogą samodzielnie zapanować nad kolorami wciskając odpowiednie klawisze, zmieniające barwę kolumny relaksacyjnej z pływającymi w niej kolorowymi rybkami.

W celach odpoczynku podopieczni naszego Domu mogą poleżeć na wodnym łóżku, słuchać odgłosów natury płynących z magnetofonu lub też wpatrywać się w pięknie zmieniające się i kolorystycznie ciekawie dobrane żelowe obrazy.

 

W tak magicznym miejscu nasi podopieczni mogą rozbudzić swoją wyobraźnię, relaksować się na łóżku wodnym patrząc w kolorowo migoczące "niebo" nad głową, bądź zaglądając w lustra umieszczone blisko, zmieniające nieco kształt sylwetki. Mogą jednocześnie dotknąć i owinąć się w kurtynę światłowodową, która zmienia barwę i jest miła w dotyku.

 

Dzieci nasze mogą również usiąść wygodnie na sakwie i okryć się "deszczem" węży świetlnych tworzących niesamowitą "światłowodową wyspę". Mogą również poczuć wibracje płynące z urządzeń wibrujących czy też poddać się aromaterapii i oglądać różnej wielkości bańki mydlane.

 

Wszystkie rodzaje stymulacji, które stosujemy w Sali Doświadczania Świata są przeprowadzane z dużą ostrożnością. Bodźce, które wykorzystujemy są odpowiednio dobrane i dozowane w ściśle określonym czasie. Ważne są indywidualne potrzeby i możliwości psychofizyczne naszych mieszkańców.

1 procent

Wsparcie mieszkańców

Informacje do PIT-u /nazwa OPP:STOWARZYSZENIE MŁODYCH WIELKOPOLAN, numer KRS: 0000055717. W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać: DPS MIELŻYN / Bóg zapłać!

Veritas Logo

Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie

prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

ul. Szkolna 15, Mielżyn, 62 - 230 Witkowo, tel. (61) 4775002, 4775013

tel/Fax (61) 4775012 / e-mail:dps_mielzyn@op.pl

Nasze konto: bz wbk | Oddział w Słupcy

Kod swift: wbkpplpp Nr 25 1090 1216 0000 0000 2101 7238

Opp 1%: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

KRS: 0000055717 Cel: DPS Mielżyn