loading...

Pod koniec września pojechaliśmy do Krynicy – Zdrój zwaną „perłą uzdrowisk”, która leży w Beskidzie Sądeckim. Po całodniowej podróży mogliśmy rozgościć się w hotelu, żeby odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień, który obfitował w wiele atrakcji.

Na początku wybraliśmy się na Słowację do Bardejowa – które jest jednym 
z najpiękniejszych miast europejskich wpisanych na listę UNESCO. Mogliśmy tam podziwiać Plac Ratuszowy otoczony 46 jednopiętrowymi pięknie zachowanymi kamienicami oraz kościół św. Idziego. Nie zabrakło oczywiście czasu na słowackie słodkie specjały. Była też dodatkowa atrakcja, której nie przewidzieliśmy w programie wycieczki – rajd kolarski, w czasie którego mogliśmy kibicować naszym rodakom. Po powrocie do Polski udaliśmy się pod Jaworzynę, żeby wjechać kolejką gondolowa na jej szczyt i podziwiać niepowtarzalne krajobrazy i przepiękną beskidzką przyrodę. 
Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od Ogrodów Sensorycznych w pobliskiej Muszynie, gdzie m.in. mogliśmy wejść na wieżę widokową oraz mogliśmy się zapoznać z  roślinami stymulującymi zapach, dotyk, dźwięk i smak oraz sprzętem do lekkich ćwiczeń. Następnie wróciliśmy do Krynicy, żeby udać się na Górę Parkową. Kilka dziewczynek weszło z opiekunkami o własnych siłach na szczyt góry, pozostała część grupy wjechała kolejką linową. Na Górze Parkowej nie zabrakło atrakcji: oprócz pięknych widoków, były też ekstremalne emocje związane ze zjeżdżaniem z Rajskich Ślizgawek oraz nieprzewidziana dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili ????. Później nadszedł czas na odwiedziny u Adama Mickiewicza, Jana Kiepury oraz Nikifora. Byliśmy też w słynnej Pijalni Głównej Wód Mineralnych w Krynicy. 
Kolejnego dnia musieliśmy pożegnać się z uroczą Krynicą i ruszyć w drogę powrotną do domu. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie mogliśmy zobaczyć pięknie odwzorowane wioski z lat 30. XX wieku, a także m.in. aptekę czy sklep spożywczy z okresu międzywojennego. 
Czas wycieczki niestety szybko minął… Przyjechaliśmy do domu bogatsi o kolejne przygody, kolejne miłe wspomnienia i przywieźliśmy też dużo zdjęć, którymi chcemy się z Wami podzielić ????.

 

1 procent

Wsparcie mieszkańców

Informacje do PIT-u /nazwa OPP:STOWARZYSZENIE MŁODYCH WIELKOPOLAN, numer KRS: 0000055717. W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać: DPS MIELŻYN / Bóg zapłać!

Veritas Logo

Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie

prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

ul. Szkolna 15, Mielżyn, 62 - 230 Witkowo, tel. (61) 4775002, 4775013

tel/Fax (61) 4775012 / e-mail:dps_mielzyn@op.pl

Nasze konto: bz wbk | Oddział w Słupcy

Kod swift: wbkpplpp Nr 25 1090 1216 0000 0000 2101 7238

Opp 1%: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

KRS: 0000055717 Cel: DPS Mielżyn