loading...

Pewnego dnia Ksiądz z naszej szkoły zorganizował wyjazd do Mielżyna. Z początku nie wiedziałam, co może znajdować się w tej miejscowości, gdy dowiedziałam się, że jest tam Dom Pomocy Społecznej, wiedziałam, że nie zrezygnuję z tego wyjazdu, od dawna chciałm pomagać ludziom w jakiś sposób. Ludzie niepełnosprawni są wyjątkowi, nigdy nie spodziewałabym się, że są tacy szcęśliwi pomimo ich ciężkiego życia. Uwielbiam spędzać z nimi czas, bo na każdym kroku uczę się od nich jak żyć, postępować , kochać.....

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym zrezygnować z przyjeżdżania do Mielżyna, Jest tu tyle dobra, dlatego staram się być tu jak najczęściej. Cieszę się, że mogę dawać im tyle radości poprzez zwykłą rozmowę, spacer, czy zabawę. Często słuchamy razem muzyki. Gdy przyjeżdżam tu czuję się jak w drugim domu. Jest tu tyle miłości, przyjaźni, dobra. Często jest tak, że pobyt w Mielżynie jest dla mnie schronieniem przedwspółczesnym świate,. Piękne jest to, że starsze wolontariuszki przyjęły mnie z taką matczyną troskliwością, Wprowadzały mnie w dom, poznawały z siostrami, Mieszkańcami. Jestem im za to bardzo, bardzo wdzięczna. Niezwykłe jest to, że o dludzi niepełnosprawnych można nauczyć się o wiele więcej niż na przykład od swoich równieśników. Pokazują, jak ważna w życiu jest cierpliwość, bezinteresowna pomoc, opieka, miłość.  W życiu niezbyt często zdarza się , że ludzie myślą o swoich kolegach, koleżankach, rodzinie, znajomych. Bardziej obchodzi ich własne szczęście. Dlategocieszę się ogromnie, że znów mogłam stać się dzieckiem, małym dzieckiem, cieszącym się ze zwykłej rozmowy, spaceru, czy zabawy. Dzięki Mieszkańcom Domu doceniłam życie, zaczęłam doceniać wszystko, co mam. Zdecydowanie częściej się też modlę i codzienniedziękuję Bogu, że postawił na mojej drodze Mielżyn.Myślę, że każdy człowiek jest dobry, każdy może wybierać. Jedni odłożyli gdzieś na bok Boga, ale to nie znaczy, że Go nie czują. Tu naprawdę można doświadczyć Jezusa. Na każdym kroku można napotkać dobroć, miłość, szczęście. A przecież to w życiu jest najważniejsze.

Ania

1 procent

Wsparcie mieszkańców

Informacje do PIT-u /nazwa OPP:STOWARZYSZENIE MŁODYCH WIELKOPOLAN, numer KRS: 0000055717. W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać: DPS MIELŻYN / Bóg zapłać!

Veritas Logo

Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie

prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

ul. Szkolna 15, Mielżyn, 62 - 230 Witkowo, tel. (61) 4775002, 4775013

tel/Fax (61) 4775012 / e-mail:dps_mielzyn@op.pl

Nasze konto: bz wbk | Oddział w Słupcy

Kod swift: wbkpplpp Nr 25 1090 1216 0000 0000 2101 7238

Opp 1%: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

KRS: 0000055717 Cel: DPS Mielżyn