loading...

Wolontariuszką w Domu Pomocy Społecznej jestem od 2007 roku. Pomimo, że wcześniej miałam kontakt z osobami niepełnosprawnymi, rozpoczynając moją przygodę z Mielżynem, nie za bardzo wiedziałam czego się spodziewać, czego oczekiwać. Wiedziałam jedno- chcę pomóc innym, obdarzyć miłością, kto tej szczególnie potrzebuje, zaangażować się w coś wartościowego. Bardzo szybko przekonałam się, że dając otrzymuję stokroć więcej. Mieszkańcy podbili moje serce.

Zostałam obdarowana niezwykłą miłością. Służba ludziom z pozoru nieszczęśliwym zamieniła się w bliskie przyjaźnie. Zachwyciła mnie ich prostota, szczerość, bezinteresowna, czysta, inaczej postrzegana niż w tym „normalnym” świecie miłość. Mieszkańcy nauczyli mnie spostrzegać wartości człowieka, kochać i cenić go za wnętrze. Zanikały we mnie części egoizmu.

Mielżyn jest częścią mojej młodości, tu spędziłam znaczną część wolnego czasu. Jestem w wieku, kiedy kształtuje się swoje życie duchowe  i serce. Co miesięczne spotkania formacyjne kształtują wiarę, poglądy. Wolontariat to doświadczenie miłości, nauczył mnie szacunku do ludzi. Nieskończona radość mieszkańców, ich szczęście pomimo ciężkich kolei losu sprawiły, że nauczyłam się akceptować życie takie jakie jest.

Mielżyn to jedna z możliwości poświęcenia siebie dla innych. Dzielą się moim zdrowiem dostaję coś innego. Tutaj uświadomiłam sobie moją miłość, spotkałam ludzi, którzy na pewno nie są przypadkowi. Nauczyłam się, że tak wiele wymagając od życia, nie zauważam tego co posiadam i nie potrafię się z tego cieszyć. Mielżyn to miejsce dobra, miłości, radości.

Ania

 

1 procent

Wsparcie mieszkańców

Informacje do PIT-u /nazwa OPP:STOWARZYSZENIE MŁODYCH WIELKOPOLAN, numer KRS: 0000055717. W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać: DPS MIELŻYN / Bóg zapłać!

Veritas Logo

Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie

prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

ul. Szkolna 15, Mielżyn, 62 - 230 Witkowo, tel. (61) 4775002, 4775013

tel/Fax (61) 4775012 / e-mail:dps_mielzyn@op.pl

Nasze konto: bz wbk | Oddział w Słupcy

Kod swift: wbkpplpp Nr 25 1090 1216 0000 0000 2101 7238

Opp 1%: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

KRS: 0000055717 Cel: DPS Mielżyn